2021 Ortalama Araç Kasko Sigortası Fiyatları Ne Kadar?

2020  yılında 2. el fiyatlarında olan fiyatlarında görülen artış araç sahiplerinde araç kasko sigortasında artış olacak mı diye merak uyandırdı. Alokasko.com olarak sizin için 2021 de ortama kasko fiyatları hakkında araştırma yaparak bir yazı hazırladık aşağıda 2021 yılında ortalama araç kasko sigortaları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Araç Kasko Sigortası Nedir?

Araç kasko sigortası, sigortalının aracı trafikte veya park halinde iken karşılaşa bileceği risklere karşı güvence altına alan sigorta ürünüdür. Araç kasko Sigortası isteğe bağlı bir sigorta türüdür.

Araç Kasko Sigortası Hakkında Detaylı Bilgi İçin: Araç Kasko Sigortası Nedir. Kasko Teminatları Nelerdir?

Araç Kasko Sigortası Fiyat Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Araç Kasko Sigortası primi yani fiyatı şirket politikalarına, araç sahibinin yaşına, aracın marka, model, üretim yılı ve sigortalarının seçmiş olduğu ana ve ek teminatlara göre değişiklik göstermektedir.

2021 Ortalama Araç Kasko Fiyatları Ne Kadar?

2020 yılında araç fiyatları neredeyse 2 katına çıktı.

Araç fiyatlarının artması araç kasko fiyatlarında da artış görülmesine sebep oldu. Araç kasko sigortası primlerinde artış araç fiyatları kadar olmasa da %20-%30’luk artış görülmektedir.

Hasarsızlık indirimi bulunan sigortalılar bu fiyat artışlarından daha az etkilenirken ilk kez araç sahipleri bu artışlardan en çok etkilenenler oldu.. Bu bağlamda kasko sigortasının ne kadar erken yaptırırsanız o kadar kâr elde etmiş oluyorsunuz.

Şirketlere Göre Örnek Kasko Fiyatları Ne Kadardır?

Araç kasko sigortası marka, model, üretim yılı, sigortalının yaşı ve her sigorta şirketine göre primler değişkenlik gösterir.

Budan dolayı aşağıdaki primler sadece bir örnektir.

Hasarsızlık basamağı: 0.basamağı bulunmaktadır.

Araç Bilgileri: 2015  Model Honda Cıvıc Sedan 1.6

AK SİGORTA

₺3.706,42

ALLİANZ SİGORTA

₺3.497,92

ANKARA SİGORTA

₺2.999,98

AXA SİGORTA

₺3.299,80

BEREKET SİGORTA

₺3.633,59

HDI SİGORTA

₺1.647,72

MAPFRE SİGORTA

₺3.684,67

RAY SİGORTA

₺2.917,79

SOMPO SİGORTA

₺2.722,89

TÜRKİYE SİGORTA

₺5.094,94

 

Zorunlu Trafik Sigortası ve Araç Kasko Sigortası Arasındaki Fark Nedir?

 • Zorunlu trafik sigortası ve araç kasko sigortası arasındaki en büyük fark zorunlu trafik sigortası karşı tarafın ve 3. Şahısların hasalarını karsılarken, araç kasko sigortası kendi aracının uğrayacağı hasarları karşılar.
 • Trafik sigortası zorunlu bir sigorta iken kasko sigortası isteğe bağlı bir sigorta ürünüdür.
 • Trafik sigortası teminatları devlet tarafından belirlenirken, Araç kasko sigortasının teminatlarını sigortalı belirler.
 • Trafik sigortası sadece kaza sonrası karşı tarafın hasarlarını karşılarken, araç kasko sigortası sigortalının aracının uğrayacağı hırsızlık, çarpma, çarpışma, devrilme ve deprem vs. gibi birçok hasarı kaşarı karşılamaktadır.

Kaskoda İMM (İhtiyari Mali Mesuliyet) Teminatı Nedir?

İhtiyari mali mesuliyet yani İMM teminatı zorunlu trafik sigortasına ve araç kasko sigortasına ek olarak alabileceğiniz teminatlardandır. Bu teminatı almış olan sigortalıların kusurlu olduğu hasarlarda zorunlu trafik sigortasında belirtilmiş olan limitlerin üstüne hasar oluşması durumunda İMM teminatı ile zorunlu trafik sigortası limitlerin üstünde kalan kısmı seçilmiş olduğu paket dahilinde karşılayabilir.

Kasko Alırken Dikkat edilmesi Gereken 7 Husus:

 1. Aracınızın Kasko Değerini Kontrol Edin.
 2. Kasko Şirketin Hakkında Bilgi Edinin.
 3. Poliçenizin Teminatlarını Sorgulayın
 4. Servis Ve Yedek Parça Seçimi Hakkında Bilgi Edinin.
 5. İkama Araç Teminatınızı Ne Kadar Olduğunu Öğrenin.
 6. Hasarsızlık İndiriminizi Öğrenin.
 7. Meslek İndiriminizi Sorgulayın

Aracınızın Kasko Değerini Öğrenin.

Aracınızın kasko değerini öğrenmek araç kasko sigortası yaptırırken dikkat edilmesi gereken hususlardandır. Araç kasko sigortası fiyatı belirlenirken aracın kasko değeri baz alınarak hesaplanır ve bu hesap kasko primlerinizi etkiler. Aracınızın kasko değeri eksik düşük girilmesi dahilinde eksik sigorta yaptırmış olmaktasınız. Eksik sigorta hasar durumunda tespit edilmesi halinde şirket politikalarına göre muafiyet uygulanmaktadır.

Kasko Şirketin Hakkında Bilgi Edinin.

Araç kasko sigortasında sigorta şirketi önemlidir. Araç kasko sigortası, zorunlu trafik sigortası gibi karşı tarafın hasarlarını değil sizin aracınızın uğrayacağı hasarlarını karşılamaktadır. Bu bağlamda şirketten alacağınız hizmet çok önemlidir. Şirketin finansal yapısı, ulaşıla bilirliği ve anlaşmalı servis ağı hasar anında sizi hiçbir zorluğa sokmayacak durumda olmalıdır.

Poliçenizin Teminatlarını Sorgulayın

Araç kasko sigortası teminatları alacağınız plana ve şirketler arası değişiklik göstermektedir. Teminatlar sizin alacağınız hizmetleri göstermektedir. Sizin için en uygun teminatları isteyin şirketlerin vermiş olduğu gereksiz teminatlardan kaçının. Almış olduğunuz teminatları sorgulayın ve içeriğini öğrenin.

Servis Ve Yedek Parça Seçimi Hakkında Bilgi Edinin.

Poliçelerde onarım servisleri ve yedek parça hakkında bilgi yer almaktadır. Onarım servisleri ve yedek parça konusu hasar anında alacağınız hizmettir. Poliçenizde anlaşmalı özel veya yetkili servis seçilmesi durumunda ikametgâh adresinize yakın anlaşmalı servis olup olmadığını sorgulayın. Sorgulama sonucu anlaşmalı servis yok ise servis seçimini değiştirmek istediğinizi iletin.

İkama Araç Teminatınızı Ne Kadar Olduğunu Öğrenin.

İkame araç hasar sonrası aracınız yerine verilecek ikame aracı temsil etmektedir. Bilirsiniz ki artık araçlar elimiz ayağımız oldu. Hasar sonrası aracımıza onarım yapılırken araçsız kalmak istemeyiz. Bunun için poliçenize ikame araç teminatı ekletmeyi unutmayın.

Hasarsızlık Koruma Teminatını Ekletin.

Hiç kimse kaza yapmak istemez yalnız kaza geliyorum diyen bir şey değildir. Kaza sonucu aracınız hasar gördüğü için poliçenizin yenileme döneminde hasarsızlık indiriminiz bozulacaktır. Ancak poliçeye ekleteceğiniz hasarsızlık koruma teminatı ile hasarsızlığınızı koruyabilir ve yenileme döneminde hasarsızlık indiriminden faydalanabilirsiniz.

Meslek İndiriminizi Sorgulayın.

Şirketler belirli meslekler için indirim vermektedir. Bu indirimler poliçe priminizin yani poliçe fiyatınızın düşük olmasını sağlamaktadır. Poliçe düzenleme aşamasında mesleğinizi iletin ve mesleğinize özel indirimlerden faydalanın.

Şirket Kampanyaları Hakkında Bilgi Alın.

Sigorta şirketleri aylık ve yahut yıllık olarak belirli kampanyalar yapmaktadır. Örnek olarak 0-5 yaş arası çocuğu olan aileler için uygun fiyat vermektedir. Poliçe düzenleme aşamasında kampanyalar hakkında bilgi isteyin özel indirimlerden faydalanın.

En Uygun Araç Kasko Fiyatı Nasıl Alınır?

En uygun araç kasko sigortasından yararlana bilmek için öncelikle geçmiş döneminizde hasarınız olmaması gerekmektedir. Sigortalının hasar geçmişi ne kadar az ise o kadar indirim kazanmaktadır.

Teklif alma aşamanızda meslek bilginizi belirterek meslek indirimlerinden yararlanabilirsiniz.

Poliçe satın alırken sigorta şirketlerinin yapmakta olduğu kampalar hakkında bilgi alarak ve kampanyaya katılarak fiyat avantajı sağlaya bilirsiniz.

Alokasko.com Online Kasko Sigortası Nasıl Alınır? 

Alokasko aracılığı ile kasko teklifi almak artık çok kolay Alokasko.com üzerinden dolduracağınız başvuru formu İle Elementer branşı uzmanlarımız, size en uygun, en güvenilir ve en geniş kapsamlı teklifleri istekleriniz doğrultusunda hazırlamak için sizinle en kısa sürede iletişime geçmektedir. Merak ettiğiniz tüm soruları uzmanlarımıza sorabilir, değerlendirme yaparak kapsamlı araç kasko sigortası fiyatına ulaşabilirsiniz. 

Araç kasko sigortası fiyatlarını değerlendirmek için hemen başvuru formuna bilgilerinizi bırakın.

 

  0552 505 34 00